6 იანვარი, 2022 ОДКБ ყაზახეთში სამშვიდობო ძალებს აგზავნის ამის შესახებ სომხეთის პრეზიდენტმა ნიკოლ ფაშინიანმა განაცხადა.
5 იანვარი, 2022 ტოკაევმა უსაფრთხოების კომიტეტის უფროსი და დაცვის უფროსი დაითხოვა "პარტნიორებისთვის მიმართვა შესაბამისი და დროული მგონია"-ნათქვამია ტოკაევის განცხადებაში
5 იანვარი, 2022 ტოკაევმა დახმარების თხოვნით ОДКБ-ს წევრ სახელმწიფოებს მიმართა "პარტნიორებისთვი მიმართ შესაბამისი და დროული მგონია", ნათქვამია ტოკაევის განცხადებაში.
5 იანვარი, 2022 დემონსტრანტებმა პრეზიდენტის ადმინისტრაცია და ალმათის აეროპორტი დაიკავეს ალმათის აეროპორტი ქვეყნის უმსხვილესი აეროპორტია. ამ დროისთვის დაწესებულებამ მუშაობა შეწყვიტა, ალმათისკენ მიმავალმა რეისებმა კი მარშრუტი შეიცვალეს.
5 იანვარი, 2022 ყაზახეთში მთელი ქვეყნის მასშტაბით ინტერნეტი გათიშეს მოსალონდელია, რომ ინტერნეტის გათიშვა ძალიან გაართულებს ქვეყანაში მიმდინარე საპროტესტო აქციების გაშუქების პროცესს.
5 იანვარი, 2022 ყაზახეთის დედაქალაქში საგანგებო მდგომარეობა გამოცხადდა ამგვარად ქვეყნის უკვე 5 რაიონში საგანგებო მდგომარეობაა გამოცხადებული.
5 იანვარი, 2022 საპროტესტო აქციების ფონზე ყაზახეთის მთავრობა სრული შემადგენლობით გადადგა საპროტესტო აქციების მიზეზი საავმტომობილო გაზზე ფასის გაორმაგება გახდა.
3 იანვარი, 2022 წყალდიდობას მალაიზიაში მინიმუმ 50 ადამიანი ემსხვერპლა მალაიზიის სამხრეთ-აღმოსავლეთ ნაწილში წლის ბოლოს მსგავსი ამინდები ხშირია
29 დეკემბერი, 2021 ექვსი ყველაზე მნიშვნელოვანი არჩევნები 2022 წელს 2022 წელს ამომრჩევლები ხმას მისცემენ როგორც დემოკრატიული ტრადიციის მქონე ქვეყნებში, ისე ახალბედა დემოკრატიებში და ე. წ. „ჰიბრიდულ რეჟიმებში“
29 დეკემბერი, 2021 თალიბანმა ავღანეთის საარჩევნო ადმინისტრაცია გააუქმა „ამ ვითარებაში [საარჩევნო] უწყების არსებობის საჭიროება არ დგას“, - აცხადებს თალიბანის პრეს-სპიკერი
29 დეკემბერი, 2021 ჩინეთი და იაპონია სამხედრო ცხელი ხაზის ამოქმედებაზე შეთანხმდნენ შორეული აღმოსავლეთის ორ ქვეყანას შორის ურთიერთობები სადავო ტერიტორიების გამო დაიძაბა
26 დეკემბერი, 2021 იაპონიის მთავრობის წევრები პეკინის ოლიმპიადას არ დაესწრებიან ზამთრის ოლიმპიადაზე იაპონიიდან მხოლოდ ოლიმპიური კომიტეტის წარმომადგელები ჩავლენ
24 დეკემბერი, 2021 გერმანიის საგარეო საქმეთა მინისტრი: ავღანეთს ჰუმანიტარული კატასტროფა ელის ანალენა ბერბოკის განცხადებით, გერმანია 15 000 ავღანელი მიგრანტის მიღებას აპირებს