10 მარტი, 2022 სამხრეთ კორეის საპრეზიდენტო არჩევნებში კონსერვატორმა კანდიდატმა გაიმარჯვა იუნ სოკ იოლი ჩრდილოეთ კორეის მიმართ უფრო ხისტი პოლიტიკის გატარებას მოთხოვს
8 მარტი, 2022 იაპონიის პრემიერი: კურილიის კუნძულები ჩვენ გვეკუთვნის გამოცემის ცნობით, იაპონიისა და რუსეთის მოლაპარაკებები კურლიის კუნძულების შესახებ "ჩიხში შევიდა"
23 თებერვალი, 2022 ტაივანმა სამხედრო ძალები საბრძოლო მზადყოფნაში მოიყვანა ტაივანში შიშობენ, რომ აღმოსავლეთ ევროპაში შექმნილი გეოპოლიტიკური ვითარება შესაძლოა ჩინეთმა კუნძულზე იერიშის დასაწყებად გამოიყენოს
17 თებერვალი, 2022 თალიბანის დელეგაცია ევროკავშირის და აშშ-ს წარმომადგენლებს შეხვდა შეხვედრაზე თალიბანის მოსვლის შემდეგ შექმნილი მწვავე ჰუმანიტარული მდგომარეობა განიხილეს
15 თებერვალი, 2022 თურქმენეთის მმართველმა პარტიამ საპრეზიდენტო კანდიდატად პრეზიდენტის შვილი წარადგინა საპრეზიდენტო არჩევნები თურქმენეთში 12 მარტს არის დაგეგმილი
14 თებერვალი, 2022 აშშ გაყინული ავღანური აქტივებიდან 9/11-ის მსხვერპლთა ოჯახების კომპენსაციას აპირებს აშშ-მ ავღანეთის ცენტრალური ბანკის რეზერვები თალიბანის ხელისუფლებაში მოსვლის შემდეგ გაყინა
12 თებერვალი, 2022 თურქმენეთის პრეზიდენტი ბერდიმუჰამედოვი გადადგომას აპირებს - Reuters სააგენტოს ინფორმციით საპრეზიდნეტო არჩევნები თურქმენეთსი 12 მარტს გაიმართება.
11 თებერვალი, 2022 ბლინკენი: ჩინეთთან დაპირისპირება გარდაუვალი არ არის აღნიშნული განცხადება ბლინკენმა კანბერაში QUAD-ის სამიტის შემდეგ გააკეთა, რომელშიც ამერიკასთან ერთად ავსტრალია, იაპონია და ინდოეთი მონაწილეობდა
8 თებერვალი, 2022 აშშ ტაივანს 100 მლნ დოლარის შეიარაღებას მიჰყიდის ამერიკა კუნძულოვან მოკავშირეს Patriot-ის სარაკეტო თავდაცვის სისტემის გაუმჯობესებაში დაეხმარება
6 თებერვალი, 2022 ინდოელი ჟურნალისტი "ანტი-ეროვნული" პოზიციებისთვის დააპატიმრეს ჟურნალისტს 7 წლამდე პატიმრობა ემუქრება
2 თებერვალი, 2022 სოროსი: იმედია სი ძინპინს ვინმე ნაკლებად რეპრესიული ჩაანაცვლებს სოროსი თვლის, რომ პარტიის სათავეში მესამე ვადით დარჩენის მცდელობისას სი ძინპინს შესაძლოა სირთულეები შეექმნას
1 თებერვალი, 2022 დასავლეთმა მიანმარის ხუნტას ახალი სანქციები დაუწესა სანქციები მიანმარის მთავარ პროკურორზე, უზენაესი სასამართლოს თავმჯდომარეზე და ანტიკორუფციული სამსახურის ხელმძღვანელზე გავრცელდება
31 იანვარი, 2022 ყირგიზეთსა და ტაჯიკეთს შორის სასაზღვრო შეტაკებას ორი პირი ემსხვერპლა შეტაკებიდან მალევე მხარეები ცეცხლის შეწყვეტაზე შეთანხმდნენ
25 იანვარი, 2022 ოსლოში თალიბანსა და დასავლეთის წარმომადგენლებს შორის შეხვედრა შედგა გაეროს ანგარიშით, წელს ავღანეთის მოსახლეობის 55 %-ს შიმშილობა მოელის