21 ოქტომბერი, 2021 სირიაში ტერაქტს 24 ადამიანი ემსხვერპლა ტერაქტის საპასუხოდ სირიის ხელისუფლებამ ტერორისტების კონტროლირებად ქალაქზე თავდასხმა მოაწყო
24 თებერვალი, 2022 უკრაინის სასაზღვრო სამსახური: დაიღუპა 3 მესაზღვრე, 7 სამხედრო და 2 მშვიდობიანი მოქალაქე სკადოვსკის რაიონში უკრაინული სასაზღვრო პუნქი შვეულმფრენებით დაიბომბა
3 მაისი, 2023 მედვედევი: ზელენსკისა და მისი ხროვის განადგურების გარდა ვარიანტი არ გვაქვს "ის (ზელენსკი) უპირობო კაპიტულაციის აქტზე ხელმოწერისთვისაც აღარ გვჭირდება",- წერს მედვედევი
5 სექტემბერი, 2023 ე.წ. აფხაზეთის საგარეო საქმეთა მინისტრი, ინალ არძინბა თანამდებობიდან გადადგა საოკუპაციო რეჟიმის საგარეო საქმეთა მინისტრად ინალ არძინბა 2021 წლის ნოემბერში დაინიშნა.
8 დეკემბერი, 2023 აზერბაიჯანმა და სომხეთმა ტყვეები გაცვალეს და შეთანხმებისთვის მზაობა გამოთქვეს მიმდინარე შეთანხმება იმით არის მნიშვნელოვანი, რომ მხარეებმა მას პირდაპირი კომუნიკაციით მიაღწიეს.
24 იანვარი, 2024 ევროპის კავშირი ბოსნია და ჰერცეგოვინას რეფორმების გაგრძელებისკენ მოუწოდებს „ევროპის კავშირში გაწევრიანება არის და ყოველთვის იქნება დამსახურებაზე დაფუძნებული“, - მარკ რუტე.