კეინი მიიჩნევს, რომ მაღალი დანაკარგების მიუხედავად, ვლადიმირ პუტინი მზად არის გააგრძელოს ომი, რადგანაც მიიჩნევს, რომ "ომის ტრაექტორია მის სასარგებლოდ ვითარდება."
საოკუპაციო არმიის შენელების მთავარ ფაქტორად ჯავშან მანქანების პარკის საგრძნობ გამოფიტვას და ასევე უკრაინის შეიარაღებული ძალების მიერ სხვადასხვა უპილოტო საფრენი და სახმელეთო აპარატების გამოყენების ადაპტირებისა და ფართე დანერგვას უკავშირდება.
ეს არ არის პირველი შემთხვევა, როდესაც პუტინი უკრაინის ხელისუფლების არალეგიტიმურობაზე საუბრობს, თუმცა "საგარეო მმართველობის" დაწესების შესახებ რუსეთის პრეზიდენტმა პირველად ისაუბრა.
უიტკოფმა ამის შესახებ ტაკერ კარლსონისთვის მიცემულ ინტერვიუში ისაუბრა და განაცხადა, პუტინმა მისი მეშვეობით წამყვანი რუსი მხატვრის მიერ შესრულებული დონალდ ტრამპის პორტრეტი გადასცა.
გამოცემის წყაროების ცნობით, ძირითად უკრაინელ ოპოზიციონებთან კონტაქტზე არიან, ტაკერ კარლსონი, ასევე დონალდ ტრამპ უმცროსი, პრეზიდენტის სიძე ჯარედ კუშნერი და სტივ უიტკოფი