გშკ-ს მეთაურის პოსტზე ტრამპის კანდიდატი უკრაინის დახმარების გაგრძელების მომხრეა
კეინი მიიჩნევს, რომ მაღალი დანაკარგების მიუხედავად, ვლადიმირ პუტინი მზად არის გააგრძელოს ომი, რადგანაც მიიჩნევს, რომ "ომის ტრაექტორია მის სასარგებლოდ ვითარდება."
ჩინეთის პოზიციის გამო Blackrock-ის მიერ პანამური პორტების შეძენა ჭიანურდება
მიზეზი გარიგებასთან დაკავშირებით ჩინეთის მთავრობის პოზიციაა, რომელმაც ცოტა ხნის გავრცელებულ განცხადებაში შეთანხმებას "ღალატი" უწოდა.
ჩინეთი ტაივანთან მასშტაბურ წვრთნებს იწყებს, რომელიც კუნძულის ბლოკადას იმიტირებს
წვრთნებში მონაწილე დანაყოფებისა და დაგეგმილი რეპეტიციების მიხედვით, ჩინეთის მიზანი გაერთიანებულ შენაერთთა ოპერაციის მომზადებაა, რომელშიც კოორდინირებული უნდა იყოს ფლოტის, ავიაციისა და სარაკეტო ძალების მოქმედებები.
ტრამპი: მასკი საოცარია, მაგრამ მალე ის საკუთარი კომპანიის მართვას დაუბრუნდება
მასკი სპეციალური სახელმწიფო ჩინოვნიკია - სტატუსის მიხედვით ასეთი პირების დასაქმების მაქსიმალური ვადა 130 დღეა.
მეორე მსოფლიო ომის შემდეგ პირველად გერმანია უცხოეთში მუდმივ ბრიგადას განალაგებს
Politico-ს მასალაში ნათქვამია, ამგვარად გერმანია ემშვიდობება თავდაცვის პოლიტიკას, რომელსაც ქვეყანა მეორე მსოფლიო ომის შემდგომ ათწლეულებში მიყვებოდა
Bloomberg: ტრამპის მუქარების გამო ინდოეთი რუსული ნავთობის ალტერნატივებს ეძებს
წყაროების ცნობით, უმსხვილესი ინდური სანავთობო კომპანიები Bharat Petroleum და Hindustan Petroleum მაისისთვის უკვე ეძებენ ახალ მომწოდებლებს ახლო აღმოსვლეთის, ჩრდილოეთისა და ხმელთაშუა ზღვების რეგიონებიდან.
მარტში რუსეთის არმიის წინსვლის ტემპი უკრაინაში 9-თვიან მინიმუმამდე შემცირდა
საოკუპაციო არმიის შენელების მთავარ ფაქტორად ჯავშან მანქანების პარკის საგრძნობ გამოფიტვას და ასევე უკრაინის შეიარაღებული ძალების მიერ სხვადასხვა უპილოტო საფრენი და სახმელეთო აპარატების გამოყენების ადაპტირებისა და ფართე დანერგვას უკავშირდება.
МИД: არსებული ფორმით აშშ-ს იდეები მიუღებელია
МИД-ის მაღალჩინოსნის თქმით, ამ მომენტისთვის თეთრი სახლის მთავარი პრიორიტეტი ცეცხლის შეწყვეტაა, ხოლო კონფლიქტის ფუნდამენტური მიზეზებთან დაკავშირებით ამერიკის წინადადადებები არ ჩანს.
უკრაინელების 73% უარყოფითად აფასებს ტრამპის საქმიანობას
გამოკითხულთა 22% თვლის, რომ მსოფლიო იქნება სრულიად უსამართლო, ხოლო კიდევ 32% აღიარებს, რომ ეს იქნება უსამართლო, თუმცა უკრაინის ზოგიერთი მოთხოვნა დაკმაყოფილდება.