29 აპრილი, 2023 პრიგოჟინი შოიგუს: თუ ჭურვების საკითხი დღესვე არ მოგვარდება, ბახმუტს დავტოვებთ "ამის შემდეგ კი როგორც არ უნდა სურდეთ ჩვენს ბიუროკრატებს ჩამოინგრევა სხვა ყველაფერიც. ამიტომაც განგაშის ზარი უკვე რეკავს."
29 აპრილი, 2023 სამხრეთ კორეის პრეზიდენტი უკრაინის დახმარებაზე: განვიხილავთ ვარიანტებს "ჩვენ უნდა ვაჩვენოთ, რომ ამგვარი აგრესია არასდროს სრულდება წარმატებით."
29 აპრილი, 2023 უკრაინამ დანიისგან თვითმავალი ჰაუბიცა Caesar-ები მიიღო რეზნიკოვმა აღნიშნა, რომ დანიელები ჩართული არიან უკრაინელი ჯარისკაცების წვრთნებში
29 აპრილი, 2023 ზელენსკიმ სი ძინფინგს რუსეთში დეპორტირებული ბავშვების დაბრუნებაში დახმარება სთხოვა მან აღნიშნა, რომ რუსეთიდან უკრაინაში არასრულწლოვანთა დაბრუნების პროცესი ძალიან რთულია.
29 აპრილი, 2023 ერდოღანის მთავარ ოპონენტს პრო-ქურთული პარტია მხარს უჭერს ოპოზიციის კანდიდატ ქემალ ქილიჩდაროღლუს მთელი პოლიტიკური სპექტრიდან ფართო კოალიცია უჭერს მხარს.
29 აპრილი, 2023 პრიგოჟინის თქმით, "ვაგნერი" შეიძლება მალე გაქრეს პრიგოჟინმა თქვა, რომ "ვაგნერელები" "ისტორიაში დარჩებიან"
28 აპრილი, 2023 NYT: აშშ უკრაინას ბირთვული დარტყმის აღმომჩენ დეტექტორებს გადასცემს ინფორმაციას ამის შესახებ New York Times ავრცელებს.
28 აპრილი, 2023 უკრაინისთვის განკუთვნილი 6 ესპანური Leopard-ის ტანკი პოლონეთში ჩავიდა უკრაინაში გაგზავნამდე ტანკების მოდერნიზაცია მოხდა და ბრძოლის ველზე გამოსაყენებლად გამოიცადა
28 აპრილი, 2023 მედვედევმა განაცხადების გამო, მოლდოვის საგარეო საქმეთა სამინისტროში რუსეთის ელჩი დაიბარეს ამის შესახებ პარასკევს, მოლდოვის საგარეო საქმეთა სამინისტროში განაცხადეს
28 აპრილი, 2023 რეზნიკოვი: კონტრშეტევისთვის მზადება დასკვნით ეტაპზეა ამის შესახებ უკრაინის თავდაცვის მინისტრმა ოლექსი რეზნიკოვმა კიევში გამართულ პრესკონფერენციაზე განაცხადა
28 აპრილი, 2023 პოლონეთმა უკრაინაში დრონების ექსპორტი გაამარტივა ამის შესახებ პოლონეთის ეკონომიკის სამინისტრო აცხადებს
28 აპრილი, 2023 რუსი ჰაკერები პრაღის მერიის სერვერებს თავს დაესხნენ ცოტა ხნის წინ, პრაღის ინტეგრირებული ტრანსპორტის ვებ-გვერდეზე ასევე მოხდა DDoS თავდასხმა
28 აპრილი, 2023 უკრაინაში საბრძოლო მოვალების შესრულება Patriot-ის მეორე დივიზიონმა დაიწყო ამის შესახებ უკრაინის საჰაერო ძალების მეთაურმა, გენერალ-ლეიტენანტმა ნიკოლაი ოლეშჩუკმა Telegram-ზე განაცხადა